Jak się skoncentrować i jak się zmotywować

Aby odnieść sukces niezbędnych jest kilka umiejętności. Jedną z nich jest umiejętność koncentracji, bez względu na otoczenia, a inna jest umiejętność odpowiedniego zmotywowania się do działania. Przeczytaj poniższe porady, by dowiedzieć się jak się skoncentrować i jak się zmotywować.

 

Po pierwsze, by się skoncentrować powinieneś odsunąć wszystkie rozpraszające Cie przedmioty na bok. Wyłącz telefon, odłącz się od internetu (lub chociaż wyłącz komunikatory internetowe lub portale społecznościowe). Jeżeli przeszkadza Ci radio lub muzyka to także je wyłącz.

 

Przy koncentracji pomocna okazać się może medytacja i chwilowe wyłączenie. Usiądź i pomyśl nad tym co masz zrobić. Możesz do tego włączyć spokojną muzykę. Amerykańscy naukowcy udowodnili, że muzyka poważna może pomóc w skupieniu się i nauce. Pomocne mogą być również dźwięki natury, jak śpiew ptaków, dźwięki fal lub deszczu.

 

Pamiętaj o tym by przed pracą nad którą musisz się skoncentrować nie objadać się za bardzo. Organizm wówczas będzie skupiony na trawieniu, a Tobie będzie chciało się spać…

 

Aby dowiedzieć się więcej jak się skoncentrować przeczytaj poradnik jak się skoncentrować

 

Teraz zapewne zastanawiasz się jak się zmotywować do działania?

Aby się zmotywować złóż publicznie obietnicę swojego przedsięwzięcia. Jeżeli opowiesz o tym rodzicom i znajomym to będziesz musiał spełnić swoje zamierzenia.

 

Dobrym motywatorem jest zawsze nagroda! Obiecaj sobie, że jeżeli coś skończysz to pozwolisz sobie na coś co lubisz. Może to być cukierek, chwila rozmowy z przyjaciółmi czy obejrzenie ulubionego programu.

 

Ciesz się nowym przedsięwzięciem lub pracą do wykonania! Wiem, że często jest ciężko, ale spróbuj wywołać w sobie te uczucia. Nic tak nie motywuje jak czerpanie radości z wykonywanej pracy lub zadań.

 

Wyobrażaj sobie swój cel! Wyobraź sobie jak go wykonujesz i jak cieszysz się, że wykonałeś swoje przedsięwzięcie. Postaraj się zwizualizować wszelkie szczegóły i Twoją radość.

 

Czasami ciężko jest się zabrać za duże zadanie, np. napisanie pracy magisterskiej. Spróbuj rozbić zadanie na etapy, np. w tym zadaniu będzie to napisanie jednej strony pracy magisterskiej. Pójdzie Ci znacznie szybciej i łatwiej!

 

By dowiedzieć się więcej jak się zmotywować przeczytaj porady na ten temat w poradniku jak się zmotywować

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s