Jak zrobić reklamę i jak zareklamować książkę?

Napisałeś książkę i zastanawiasz się jak ją zareklamować? Każde, nawet najlepsze dzieło literackie wymaga reklamy, bo skąd ludzie mają się dowiedzieć o Twojej książce? Przeczytaj porady, by dowiedzieć się jak zareklamować książkę i jak zrobić reklamę.

Przede wszystkim, przed zrobieniem reklamy powinieneś zbadać rynek, target w którego celujesz. Obserwuj rynek, dzięki temu będziesz wiedzieć w jakiej formie powinna być Twoja reklama. Powinieneś stworzyć chwytliwe hasła i slogany, które przyciągną uwagę potencjalnych kupców.

Zobacz co robi konkurencja. Nie chodzi o kopiowanie pomysłów, ale może będziesz wiedzieć co robić, a czego nie, a ponadto może się zdarzyć, że zainspirują Ciebie pomysły innych.

Twórz inspirujące i nowoczesne reklamy. Dzięki takim pomysłom uda Ci się wcelować w target.

By dowiedzieć się więcej jak zrobić reklamę zobacz w wirtualnym poradniku porady jak zrobić reklamę

By zareklamować książkę przede wszystkim powinieneś posiłkować się pochlebnymi recenzjami czytelników. To w świecie wielkiej literatury jest jednym z kluczowych wyznaczników jakości czy wartości dzieła literackiego.

Nie bez znaczenia jest opinia krytyków literackich. Część czytelników zdanie dziennikarzy czy krytyków traktuje poważnie i wybiera takie książki które oni uznają jako wartościowe.

Do reklamy książki wykorzystaj dostępne dziś środki – prasę czy internet. Możesz wybrać także radio czy reklamy bilbordowe.

Wykorzystaj marketing szeptany na forach! To także pomoże Ci rozreklamować Twoje dzieło. By dowiedzieć się więcej jak zareklamować książkę zobacz w poradniku jak zareklamować książkę

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s