Jak dbać o siebie w ciąży?

By być lepiej przygotowaną do porodu oraz przyjścia na świat dziecka wcześniej należy się do tego odpowiednio przygotować. Dowiedz się na co zwrócić uwagę i jak dbać o siebie w ciąży.

Zadbaj o ruch i odpowiednią kondycję fizyczną, który powinien być adekwatny do Twoich możliwości fizycznych oraz spokojny (nie wymagaj od siebie zbyt wiele).

Pamiętaj o odpowiednio długim śnie oraz wypoczynku., które w istotny sposób wpływają na Twoja kondycję i samopoczucie w czasie ciąży. Aktywność fizyczna oraz odpowiednia kondycja pomogą Ci podczas porodu i późniejszej opieki nad dzieckiem.

Skontaktuj się z lekarzem i położną, by skontrolować swój stan zdrowia. Na badania należy chodzić regularnie i zgodnie z zaleceniem lekarza ginekologa.

Unikaj alkoholu, nikotyny, narkotyków, niektórych leków oraz wszelkich infekcji bakteryjnych. We wczesnym etapie rozwoju dziecka może dojść wówczas do poważnych wad w rozwoju . Stres jest również niewskazany. Nie chodzi o to by izolować Cię przed sytuacjami stresującymi, ale o to byś nauczyła się radzić w takich sytuacjach, np. poprzez medytację, głębokie oddychanie itp.

Pamiętaj o odpowiednim odżywianiu, by zapewnić sobie jak i dziecku odpowiednie witaminy i minerały. W Twojej diecie nie może zabraknąć świeżych owoców oraz warzyw.

By dowiedzieć się więcej jak dbać o siebie w ciąży zajrzyj do poradnika jak dbać o siebie w ciąży

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s